REKLAMA
Znaleziono 4811 wyników
Wrocław: WPBM inwestuje przy oporowskim kąpielisku. Płaci miliony za sam gruntartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: WPBM inwestuje przy oporowskim kąpielisku. Płaci miliony za sam grunt
Wrocławski deweloper był jedynym chętnym na państwowy teren przy ulicy Jordanowskiej. Dzięki temu wy...
Wrocław: Państwo sprzedaje grunty na Oporowie za ponad trzy milionyartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Państwo sprzedaje grunty na Oporowie za ponad trzy miliony
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaplanował na ten miesiąc trzy przetargi na zbycie terenów przy u...
Cisco zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Cisco zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Krakowie
Amerykański koncern IT – Cisco planuje znacząco zwiększyć zatrudnienie w Krakowie. Już teraz w...
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinie
Polskie Zakłady Zbożowe Lubella GMW Sp. z o.o. otrzymały decyzję o wparciu swojej najnowszej inwestycji w fabrykę w Lublinie, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. To znany producent wyrobów zbożowych, m.in.: makaronów, mąk, kasz i płatków śniadaniowych. Od 2003 roku spółka należy do Grupy Maspex z Wadowic. Lubella, to obecnie zdecydowany lider na rynku makaronów w Polsce.
10 mld euro dla projektów metra w Polsce. Resorty deklarują wsparcie dla Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
10 mld euro dla projektów metra w Polsce. Resorty deklarują wsparcie dla Krakowa
W Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Metra w Krakowie. Spotkanie było poświęcone m.in. finansowaniu inwestycji, roli państwa oraz możliwościom wsparcia projektu w nowej perspektywie unijnej. Przekaz ze strony rządu był jednoznaczny: metro w Krakowie jest postrzegane jako jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych najbliższych lat. Jego finansowanie ma być zapewnione dzięki specjalnemu funduszowi dla projektów metra w Polsce. Jego wysokość wyniesie 10 mld euro.
CTPark Toruń: pierwszy budynek oddany do użytkowaniaartykuł
Pokaż artykuł
CTPark Toruń: pierwszy budynek oddany do użytkowania
Deweloper CTP zakończył budowę pierwszego etapu CTPark Toruń. Do użytkowania oddano halę przemysłowo-logistyczną o powierzchni 26 857 mkw., która jest już częściowo skomercjalizowana. Jej pierwszym najemcą została firma z sektora zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Docelowo kompleks będzie składał się z dwóch budynków, odpowiadających na zróżnicowane potrzeby najemców z obszaru logistyki i produkcji.
Osiedle Woodland Housesinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Woodland Houses
Ciemne, Długa
firma
Pokaż firmę
CHRIS
Kraków, Szwedzka 23/75
[Wrocław] Wrocławska inwestycja Dolby nagrodzona przez PAIiIZartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławska inwestycja Dolby nagrodzona przez PAIiIZ
Światowy lider technologii audio został uhonorowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zag...
[lubuskie] GDDKiA tłumaczy się z popękanej DK-2artykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] GDDKiA tłumaczy się z popękanej DK-2
Wczoraj pojawiły się informacje o pękającej drodze krajowej nr 2, będącej łącznikiem węzła Świecko n...
[mazowieckie/śląskie] RD bud buduje Agencje Petit Forestier w Broniszach i w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie/śląskie] RD bud buduje Agencje Petit Forestier w Broniszach i w Rudzie Śląskiej
Petit Forestier, europejski lider na rynku wynajmu pojazdów chłodni, niebawem otworzy dwie nowo wybu...
Jawor: 350 miejsc pracy dzięki inwestycji niemieckiej firmy Seifert Logistics Groupartykuł
Pokaż artykuł
Jawor: 350 miejsc pracy dzięki inwestycji niemieckiej firmy Seifert Logistics Group
Seifert Polska – spółka-córka grupy Seifert Logistics Group, wygrała przetarg na kompleksową ob...
Nie 828 a 1400 mieszkań ma powstać w ramach nowego, wielkiego osiedla na Winnej Górzeartykuł
Pokaż artykuł
Nie 828 a 1400 mieszkań ma powstać w ramach nowego, wielkiego osiedla na Winnej Górze
W październiku 2020 roku podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej prze...
Volkswagen przeniesie całą produkcję silników diesla do Polkowicartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen przeniesie całą produkcję silników diesla do Polkowic
Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen AG planuje kolejne inwestycje w jedną ze swoich najlepszy...
Google powiększa swoje biuro we Wrocławiu i zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Google powiększa swoje biuro we Wrocławiu i zwiększa zatrudnienie
Kolejna znana światowa firma stawia na swój rozwój we Wrocławiu. Amerykański koncern Google powiększ...
Austriacka firma Gebauer & Griller otworzy Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Austriacka firma Gebauer & Griller otworzy Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicach
Kolejna austriacka firma stawia na Polskę i województwo śląskie. Po kilku latach udanej obecności w regionie, jesienią tego roku firma GG (Gebauer & Griller) postanowiła otworzyć własne Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicach.
Pomorska infrastruktura kultury z szansami na unijne wsparcieartykuł
Pokaż artykuł
Pomorska infrastruktura kultury z szansami na unijne wsparcie
Pomorski urząd marszałkowski ogłosił nabór na dofinansowanie projektów mających na celu wzmacnianie roli kultury w procesie zwiększania spójności społecznej województwa. Dotacja może sięgać 85 proc. kosztów kwalifikowanych; w puli jest ponad 112 mln zł.
Granty na energooszczędne mieszkania komunalne i TBS-yartykuł
Pokaż artykuł
Granty na energooszczędne mieszkania komunalne i TBS-y
Od 1 lutego 2024 roku samorządy ponownie mają możliwość składania wniosków o dofinansowanie projektów budowy energooszczędnych mieszkań dla gospodarstw domowych o niskich i średnich dochodach. Całkowita pula wsparcia przekracza pół miliarda złotych, a środki pochodzą z Krajowego Programu Operacyjnego (KPO).
Nowa infrastruktura pozwoli na boom w elektromobilności w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowa infrastruktura pozwoli na boom w elektromobilności w Polsce
Infrastruktura dla elektromobilności w Polsce rozwija się pozytywnie – wiele inwestycji jest rozpoczętych przez największych w Polsce operatorów. W najbliższych miesiącach kolejne kilkaset czy nawet kilka tysięcy stacji zostanie oddanych do użytku.
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Łodzi odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Łodzi odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]
Kolejna zabytkowa, przedwojenna kamienica w centrum Łodzi przeszła rewitalizację. Trudno nie zwrócić uwagi na odnowioną, lśniącą kamienicę u zbiegu ulic Struga i Wólczańskiej w Śródmieściu. To efekt zakończonego właśnie remontu elewacji jednej z najładniejszych narożnych kamienic w Śródmieściu Łodzi. Prace udało się zrealizować, dzięki wsparciu z miejskiego programu Specjalna Strefa Rewitalizacji.
REKLAMA